United Tamper
Clasament
Lotul....Fc.Ceahlaul

Doua remize cu Juventus Torino

Inscrierea Intr-o noua Intrecere INTERTOTO, a adus clubului pietrean marea confirmare nationala si internationala, rezultatele Inregistrate fiind de-a dreptul fantastice pentru o grupare de talia Ceahlaului, facand ca numele clubului, a orasului, sa apara In publicatii de mare tiraj In toata lumea. Interesant este ca din cele sase partide oficiale, Ceahlaul a castigat patru, doua acasa si tot atatea In deplasare, si doua rezultate de egalitate In fata celei mai mari grupari fotbalistice din Italia, Juventus Torino.
        Sortii au decis ca In prima etapa sa aiba parte de un adversar incomod, echipa Ekranes din Lituania, formatie necunoscuta fotbalului romanesc, de care pietrenii au trecut ?la pas?, 1-0 la Piatra si tot 1-0 In deplasare. In turul urmator, au Intalnit o echipa din vulcanicul Balcani, Jedistvo Bihaci din Croatia, de care au dispus cu 2-1 acasa si 3-1 In deplasare. Succese de rasunet, care au adus la Piatra Neamt ?marea doamna? a fotbalului italian, Juventus Torino.
        Intr-o atmosfera fantastica, Intr-un efort urias, la care si-au adus contributia zeci si zeci de societati comerciale, Consiliul Local, primarul municipiului Ion Rotaru, aproape toata lumea cu posibilitati materiale si financiare a stat alaturi de presedintele Gheorghe Ştefan, de directorii Mario Contardo si Cornel Gheghesan, pentru a oferi oaspetilor o sedere cat mai placuta la Piatra Neamt.

Alte fotografii

Golul CEAHLAULUI
Egalarea
        In partida tur, nemtenii au deschis scorul prin Daniel Scanteie In prima repriza, dar au fost egalati In partea a doua. Apoi la Cesena, In partida revansa, Ceahlaul a rezistat cu brio atacurilor, ba chiar a fost la un pas de a Inscrie In ultimele minute ale Intalnirii: scor 0-0. Iata echipa care a produs atata bucurie In randul nemtenilor, a moldovenilor In general, desi pe alocuri invidia unora s-a facut imediat remarcata: